פאנלים סולאריים: המדריך האולטימטיבי לאנרגיה סולארית לבית שלך

אדם מחזיק נורה ענקית

פאנלים סולאריים הם דרך מצוינת להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולהפחית את כמות הזיהום שאנו יוצרים. הפאנלים קיימים כבר עשרות שנים והם פועלים על ידי המרת אור השמש לחשמל, אשר לאחר מכן יכול לשמש להפעלת בתים ועסקים.

למה כדאי לי להתקין פאנל סולארי?

ישראל היא מדינת שמש ופאנלים סולאריים הם דרך מצוינת לחסוך בחשבון החשמל שלך. הם מספקים אנרגיה נקייה ומתחדשת, שהיא הרבה יותר טובה לסביבה מאשר דלקים מאובנים. גם תהליך התקנת הפאנלים הסולאריים קל מאוד ואינו מצריך שיפוץ גדול או שינויים בביתכם.

היתרונות של התקנת פאנלים סולאריים הם רבים:

  • הם מפחיתים את טביעת הרגל הפחמנית שלך ועוזרים לך להיות יותר ידידותי לסביבה
  • הם מספקים לכם אנרגיה נקייה זולה יותר מחשמל מהרשת
  • אתה יכול למכור כוח עודף בחזרה לרשת חברת החשמל בשביל רווח
  • פאנלים סולאריים אינם דורשים שיפוץ או שינויים גדולים בבית שלך

מהם הסוגים השונים של פאנלים סולאריים?

ישנם שני סוגים עיקריים של פאנלים: פוטו-וולטאיים ותרמיים. פאנלים פוטו-וולטאיים ממירים את אור השמש לחשמל ואילו לוחות תרמיים משתמשים בשמש לחימום מים ויצירת אנרגיה.

פאנלים סולאריים

לוחות פוטו-וולטאיים (PV)

לוחות פוטו-וולטאיים (PV) ממירים את אור השמש לחשמל. הם מורכבים מתאי שמש קטנים רבים המייצרים מתח כאשר הם נחשפים לאור השמש, אשר לאחר מכן הופך לחשמל שימושי על ידי מהפך. תאים אלו עשויים בדרך כלל מסיליקון וניתן למצוא אותם בגגות סולאריים, בשדות גדולים או במקומות אחרים שבהם יש הרבה אור שמש ישיר.

פאנלים תרמיים

פאנלים תרמיים סולאריים משתמשים בשמש כדי לחמם מים ולהפיק אנרגיה במקום להמירה לחשמל כפי שעושה פאנל PV. לוחות אלו הם בדרך כלל צלחות שטוחות הלוכדות את קרני השמש בצד אחד ומעבירות את החום לצינורות מלאים מים – כדי לספוג חום מהשמש ולהעבירו לנוזל שנמצא במגע עם מכשיר מחולל חום, כמו טורבינה או גנרטור תרמו-אלקטרי.

איך עובד פאנל סולארי?

פאנל סולארי הוא מכשיר הממיר את אור השמש לחשמל. הפאנלים עשויים מתאי פוטו-וולטאיים, שהם מוליכים למחצה היוצרים זרם חשמלי בעת פגיעת אור. תא פוטו-וולטאי מורכב משתי שכבות, אחת חיובית ואחת שלילית. כאשר אור השמש פוגע בתא, הפוטונים משחררים אלקטרונים מהאטומים שלהם בצד השלילי של התא ואז הם זורמים דרך המעגל לצד החיובי שם הם נאספים כזרם חשמלי ומאוחסנים בסוללה או ברשת חשמל.

בשורה בתחתונה – חסכוני וירוק לסביבה

פאנלים סולאריים לבית הם דרך מצוינת לחסוך כסף על חשבונות האנרגיה שלך ולהפחית את כמות הזיהום שאתה מייצר. פאנלים סולאריים הם מקור אנרגיה מתחדש, כלומר הם אינם מייצרים פליטות מזיקות או מזהמים. בנוסף, ניתן ומומלץ להתקין אותם על גגות, כלומר הם לא יתפסו מקום בחצר שלכם.

צוות חםחכם – פתרונות חימום מתקדמים מאמין שיש לשלב פתרונות אנרגיה ירוקה ופתרונות אנרגיה מתקדמים כגון מחמם מים בגז או מחמם מים בחשמלי. אנחנו כאן כדי לספק לכם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי – צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם הצעת מחיר.

תוכן עניינים
ליצירת קשר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 054-6899144

שעות פעילות א' עד ה' 9:00-17:00

דילוג לתוכן