משאבת חום – הפתרון היעיל והחסכוני כיום בישראל

משאבת חום

משאבת חום היא מערכת חשמלית שעושה שימוש בטכנולוגית דחיסה בדומה למזגן ולמקרר על מנת לייצר גז דחוס שאותו אפשר לחמם או לקרר מול הסביבה  בדרך זו המשאבה יודעת להפיק חום מהסביבה ולחמם איתו מים או נוזלים לשימושים שונים.

אז מהי משאבת חום וכיצד היא עובדת?

משאבת חום משמשת לחימום מים ונוזלים לכל מטרה החל מחימום מי רחצה דרך חימום למערכות הסקה לחימום תת רצפתי ועד למערכות לחימום נוזלים וכימיקלים לתעשייה ניתן להתקין אותה בכל בית וניתן להשתמש בה לכל השימושים השונים בבית כמקור אנרגיה.

בתכנון נכון ובשלב מוקדם ניתן אף לשלב אותה כפתרון אנרגטי כולל לכלל צריכת האנרגיה של הבית כלומר חימום מי רחצה, חימום בריכת השחייה, חימום מערכת ההסקה שלנו בבית ואפילו כפתרון ליצירת מערכת המיזוג כקירור לבית הכל תחת יחידה ומוצר אחד.

היתרונות העיקרים של משאבת החום

היתרונות העיקרים של משאבת החום, הינם עלות השימוש הזולה מאוד בהשוואה לכל אמצעי אחר. משאבת החום היא אמצעי החימום הזול ביותר היום במדינת ישראל על מנת לחמם בו מים בפער גדול מאוד מיתר האמצעים האחרים. הוא זול פי שלוש משימוש בגופי חימום שונים וזול בין פי שלוש לפי חמש משימוש בגז כפי שמשתמשים בו בבתים ובין פי ארבע לפי חמש משימוש בתנורי סולר.

יתרון נוסף של המערכת הוא שהיא מאוד בטוחה מכיוון שאין פה גופי חימום שמחממים  את המים למעשה, סכנת ההתחשמלות דרך השימוש במים איננה וכמובן נשלב את זה עם העובדה שהמערכת עושה שימוש באנרגיה ירוקה, מתחדשת בחילוץ אנרגיה מהסביבה נקבל מערכת בטוחה ועם התועלת הגבוהה יותר לחימום המים.

חסרונות המערכת

החיסרון הראשון עלות רכישה, על מנת לקבל את אותו הספק חום ניתן להשיג מערכות זולות יותר לאותה תוצאה כמו תנורי גז וכמו גופי חימום. משאבת חום היא פתרון יחסית יקר לרכישה אבל זול מאוד בעלות השימוש באופן שמשווה את עצמו לפתרונות החימום האחרים. אם מסתכלים על זה גם דרך מחיר השימוש על פני השנים בדרך כלל אנחנו רואים את החזרי ההשקעה של מערכות כאלה בין שנה לשלוש תלוי מה אמצעי החימום שמשווים את זה מולו.

החיסרון השני הינו אופן העבודה שלה בטמפרטורה נמוכה, כאשר אנחנו יורדים מתחת לטמפרטורת 0 מעלות או מתקרבים אל ה-0 מעלות יעילות המערכת נפגעת היא עדיין תעבוד, היא עדיין תחמם אך היא תצרוך יותר חשמל עבור אותו חימום וזה למעשה אחד החסרונות שלה מכיוון שבמדינת ישראל אנחנו לא חווים את הטמפרטורות האלה בצורה קיצונית או בצורה שכיחה החיסרון הזה פחות נוגע לתפקוד שלה במדינת ישראל ועדיין בכל טמפרטורה בארץ היא עדיין תהיה יעילה לפחות פי שתיים מכל אמצעי חימום אחר שנשווה אותו אליה.

תוכן עניינים
ליצירת קשר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 054-6899144

שעות פעילות א' עד ה' 9:00-17:00

דילוג לתוכן