חימום בריכות – החופש לשחות כל השנה

חימום בריכות

בריכה היא אטרקציה חווייתית, מגוונת וכיפית – החל מהאפשרות המסורתית יותר של שימוש ספורטיבי של שחייה ו/או צלילה, מנוחה מרגיעה בתוך המים הצלולים, משחקים והנאות משותפות עם חברים ומשפחה, וכלה בתחרויות שחייה רציניות – אין גבול לכמות הפעולות המרעננות שאנו יכולים לעשות בבריכה.

אבל למרבה התסכול, קיימת בעיה אחת מהותית כשמדובר בהתקנת בריכה: מעצם טבעה, בריכה היא עניין שמתאים רק לעונה אחת – הקיץ החם. בשאר עונות השנה, אין כל כך שימוש שניתן לעשות בה (מלבד אלטרנטיבות במקום הבריכה כליל) – הרי לא תקפוץ למים קפואים בשיא החורף.

ובכן… תמו ימי המים הקרים מדי, תמו ימי בריכות נטושות צוברות עלים… העולם המודרני של ימינו כבר מצא פתרון שייתן מענה לשימוש הבריכה לכל עונות השנה: התקנת מחמם מים לבריכה שיתאים את טמפרטורת המים למעלות הרצויות בכל יום.

למה חימום בריכות כל כך חשוב בעצם?

בשונה ממדינות יותר משווניות, בישראל העונות קצרות יותר וכך ההבדל שבין הקיץ לחורף מבחינת הטמפרטורות הוא קיצוני. הקיץ שלנו ארוך במיוחד, החורף קצר יחסית אך קר למדי. כתוצאה מכך, הבריכות שרובנו ככולנו אוהבים כל כך לשחות ולבלות בהן, פתוחות לתקופה יחסית מאוד קצרה של השנה, כולל הבריכות הפרטיות (שאמנם התרבו מאוד בשל סגרי הקורונה וחוסר היכולת הבסיסית שלנו באמת להנות, אנחנו והילדים, בבריכות ציבוריות ובפארקים).

דמיינו לכם עולם שבו הייתה אפשרות אמיתית ומוחשית להארכת חודשי הבילוי בבריכה, שאפילו בחודשי החורף ובמיוחד בחודשי הסתיו, היה אפשר להמשיך ללכת לבריכה ציבורית או להפעיל את הבריכה הביתית לרווחת כולם. אל לנו לשכוח שעבור רבים, בריכה הינה מקור הפעילות הגופנית של אנשים רבים וכמו כן גם מקור ההכנסה הכלכלית העיקרי לבריכות ציבוריות- כך שהאינטרס להמשיך ולהנות מבריכות רחצה הוא ללא ספק של כולנו, של אנשים בכל הגילאים- מהפעוט הכי קטן ועד האזרח הבא בימים שהגיע כדי לשחות ולהפעיל את גופו במים הנעימים.

ובכן, לא צריך לדמיין יותר. העתיד כבר כאן.

איזה בריכות שחייה קיימות?

 • בריכות שחייה: הסוג העיקרי והנפוץ ביותר הוא כמובן בריכות שחייה סטנדרטיות, שמחוממות לכ-29 מעלות צלזיוס. אלו מתחלקות לרוב לשני סוגים שונים לפי הגדלים והשימוש בהן:
  • בריכות שחייה פרטיות / ביתיות – בגדלים שונים החל מכ- 20 מ”ק.
  • בריכות שחייה גדולות ציבוריות – עד לכ-1,800 מ”ק (גודל ממוצע של בריכת שחייה אולימפית).
 • בריכות שחייה טיפוליות: חימום בריכות טיפוליות לטמפרטורת מים של כ 35 מעלות צלזיוס.
 • ג’קוזי: חימום לטמפרטורה של עד 40 מעלות צלזיוס.

איך מתכננים מערכת חימום לבריכה?

קיימות אפשרויות שונות לחימום בריכות- משאבות חום, מערכת חימום חשמלית, ומערכות רבות וטובות. לכל שיטת חימום קיימות הסיבות וההתחשבויות הספציפיות שלה. חובה להכיר לעומק את כל הנתונים של חימום בריכות על מנת לבחור בחוכמה את המערכת האולטימטיבית לך ולבריכה שלך. מומלץ בחום לפנות אך ורק לחברה עם ותק בהרכבה ובבחירה של מערכות אפקטיביות לחימום בריכות, שתעניק לך מבחר שיטות לחימום הבריכה, ייעוץ מעולה לגבי סוגי ושיטות ההתקנה, תוך התחשבות בכל הנתונים של הבריכה וכל הדרישות שיש לך.

בכדי לחשב נכונה את גודל מתקן החימום שיידרש לחימום בריכות שחייה, קיים כלל אצבע של עיבוד 4 מעלות צלזיוס ליממה. למעשה, פרמטרים רבים משפיעים על תכנון גודלה של המערכת שתידרש, בין היתר:

 • אזור האקלים בארץ.
 • סוג הקירוי (כלומר בריכות שחייה מקורות או פתוחות).
 • חיפוי צף (אפקטיבי כאשר בריכת השחייה לא נמצאת בשימוש).
 • חלופת אוויר.
 • טמפרטורת המים הדרושה.
 • תקופת החימום האידיאלית (עונות מעבר והחורף).
 • מערכות הגיבוי הקיימות.

החימום הראשון של בריכת שחייה מטמפרטורת מי רשת (כלומר, טמפרטורה של מים מהברז) עד שהם מגיעים לחימום מלא לא לוקח יותר מ-48 שעות – ולאחר מכן, הטמפרטורה תישמר יציבה בהתאם לדרישה הרצויה בכל עת. אם מתכננים כיאות, משאבת החום לא פועלת יותר מ-15 שעות במהלך יממה אחת.

כאשר מדובר בבריכות שחייה ציבוריות, ההמלצה היא התקנת משאבת סחרור עצמאית עבור כל משאבת חום- כך תישמר המערכת בשעת תקלה של משאבה אחת וכמו כן, לא ייגזלו משאבים ממשאבת הסחרור של הבריכה. בבריכות שחייה שנפחן מעל 100 מ"ק, משאבות החום כוללות בקר דרגות פנימי ומהירות משתנה של המפוח.

משאבות החום מיובאות, מיוצרות, משווקות ומותקנות הן בשוק המוסדי והן בשוק הפרטי – כלומר, קיים מענה רחב ואיכותי למגוון של בריכות- החל מבריכות בקיבוצים, מלונות, וכיוצא באלו, ואפילו בבריכות שחייה ביתיות וג'קוזי – והכל נעשה בהתאמה אישית ואופטימלית, על בסיס המוצרים החסכוניים והמקצועיים ביותר שיש לשוק להציע.

למה כדאי לחמם את הבריכה?

 • חיסכון משמעותי ואמינות בהפעלת הבריכה.
 • מגוון טמפרטורות של מים חמים לכל מטרה, מרחצה נעימה ולכל שימושי הבריכה.
 • החזר מהיר של ההשקעה בזכות הפעלה חסכונית של משאבת החום.
 • תחזוקה בסיסית מצומצמת, תקלות ספורות ומינימליות.
 • התאמה מוחלטת הן לבריכות ותיקות והן לבריכות חדשות.
 • מערכת ירוקה, אקולוגית, ידידותית לסביבה – שאין בה שום שימוש בדלקים יקרים ומזהמים.
 • קיימת אופציה לחימום ג'קוזי עד לטמפרטורה רותחת של 40 מעלות צלזיוס.
 • ישנה אפשרות של חימום בריכה טיפולית לטמפרטורה גבוהה יותר של המים, בכדאיות כלכלית גבוהה במיוחד.
 • ניתן להתקין משאבת חום עם קול מושתק לחלוטין, עבור מיקומים שבהם רמת הרעש חייבת להיות נמוכה.
 • משאבות חום לחימום בריכות שחייה מבית המותגים המובילים בעולם.

שאלות נוספות (נפוצות וחשובות)

כמה זמן לוקח לחמם בריכה?

חימום ראשוני של בריכת שחייה, תלויה במספר משתנים כגון גודל הבריכה, הטמפרטורה הנוכחית של המים והטמפרטורה אליה תרצו להגיע.
מניסיוננו, תהליך החימום הראשוני של בריכת השחייה מטמפרטורת הברז ועד חימום מלא, לא תערוך יותר מ-48 שעות (בהתאם למשתנים שצוינו לעיל).

למה משמשות בריכות טיפוליות?

בריכות טיפוליות משמשות להקלה לאנשים עם כאב כרוני. הם מחוממים לטמפרטורה של כ-36 מעלות צלזיוס והמים לרוב מלאים במלח או מלחי אפסום.
ישנם יתרונות רבים לבריכות טיפוליות. חלק מהיתרונות כוללים:
– שיפור זרימת הדם
– הפחתת דלקות
– איכות שינה משופרת
– רמות מתח מופחתות

אז אין יותר סיבה לרעוד מתחת למים…

הפתרון היעיל והמשתלם ביותר להנאה מהבריכה שלכם לאורך כל השנה – חימום בריכות שחייה מכל הגדלים והסוגים (מוסדיות ופרטיות), תוך הפעלה חסכונית והחזר השקעה מהיר. כעת תוכלו ליהנות מהבריכה שלכם כל השנה, באמצעות מערכת חימום בריכת שחיה יעילה, אמינה, משתלמת ומהנה.

צוות חםחכם – פתרונות חימום מתקדמים מאמין שיש לשלב פתרונות אנרגיה ירוקה ופתרונות אנרגיה מתקדמים כגון מחמם מים בגז או מחמם מים בחשמלי. אנחנו כאן כדי לספק לכם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי – צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם הצעת מחיר.

תוכן עניינים
ליצירת קשר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 054-6899144

שעות פעילות א' עד ה' 9:00-17:00

דילוג לתוכן